Forum www.machsom.fora.pl Strona Główna www.machsom.fora.pl
Rozwoj duchowy / Nowa Era
 
 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   GalerieGalerie   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

"klucz do wolnosci" - rozmowy
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.machsom.fora.pl Strona Główna -> Nasza czytelnia (ogolnodostepna) / Rozmowy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Randap
Gość


PostWysłany: Śro 21:00, 25 Sty 2017    Temat postu:

Anonymous napisał:
Anonymous napisał:
Randap napisał:
Anonymous napisał:
Gosc napisał:
Wychodzi na to, że Mojżesz to mityczna nieprawdziwa postać.
A Tora została napisana o wiele lat później przez żydowskich pisarzy powracających z niewoli babilońskiej, nie znających za bardzo historii Egiptu
...jest to bardzo prawdopodobne...

Gosc napisał:
Była to księga pisana specjalnie do cementowania narodu żydowskiego.
Należy zadać pytanie, jak ma się mistycyzm żydowski do tych nieudowodnionych przez badaczy historycznych, opowieści i zdarzeń opisanych w Torze. Dlaczego mamy to przyjmować ślepo tylko na wiarę.
...mozna by zadac rowniez inne pytanie; cementowanie narodu zydowskiego - uwazam to za bardzo wazne pojecie... -mozna je roznorako interpretowac...

...z wypowiedzi, ktore pojawiaja sie ostatnio na forum w otwartych blokach mozna wnioskowac, ze izrael, -narod zydowski, jest kojarzony ze zlem, jakie rodzi sie na ziemi...

...i teraz; skoro dekalog jest fragmentem pisma scalajacego ta przyczyne zla, to tez powinien byc uwazany jako zle przeslanie...

...czy zgadzasz sie ze mna?


Pozwolisz, że ja też zadam ci pytanie.
Co myślisz o oszustwie Jakuba i wyłudzeniu błogosławieństwa od swojego ojca. Mówi Izaak "Przyszedł tu twój brat i podstępem wyłudził błogosławieństwo" Uważasz, że Bóg który każe stosować się do prawa, nagle łamie prawo i nakazuje kraść, wyłudzać, a potem ktoś pisze, że to było dobre w oczach Boga. I teraz my mamy to brać na wiarę i nawet przez chwilkę się nad tym nie pochylić i przemyśleć tego logiczność.
Czy sądzisz, że Bogu było by miłe oszustwo, które on potępia.
Jak można budować boży lud na oszustwie? A może Bóg Jakuba to zupełnie inny Bóg od Boga Abrahama?? Jak wiele autorytetów potwierdza ziemia i niebem rządzi szatan i Bóg. To szatan nawołuje do złego: Do oszustwa, złodziejstwa, morderstwa......itp. Bóg do tego nie nawołuje , widzimy to w Dekalogu.


Randap ty wierzysz w te opowieści ST? bo z tego co się orientuje to z 3/4 Żydów w to nie wierzy.


Muszę ci powiedzieć, że wierzę. Na pewno inaczej to odbieram jak kiedyś mam inne spojrzenie. Wiem, że wiele tych opowieści przebarwiono. ST został parę razy edytowany. Przestałem czytać tłumaczenia "mądrych" jak co rozumieć. W Judaizmie rabinicznym dla uczni Tory najważniejsze są tłumaczenia jak mędrcy to rozumieją, Wygląda to tak jakbyś musiał pozbyć sie wolnej woli. Nie możesz rozumieć po swojemu tylko tak jak Oni ci każą. W Jesziwach głównie uczy się Talmudu.
Żydzi biblijni odrzucający Talmud i prawa rabiniczne=faryzejskie, wręcz nakłaniają do samodzielnego czytania i analizowania na swój chłopski rozum tekst biblijny. Takich Żydów jest obecnie około 40 tysięcy na całym świecie. I jak byś zapoznał się z ich spostrzeżeniami to mają z tekstem problemy. Nie wszystko jest takie święte jak w Judaizmie rabinicznym.
Są wątpliwości. Jeszcze inaczej patrzą na ten problem Samarytanie prawdziwi kontynuatorzy religii Mojżesza. Do dzisiaj składają ofiary. Samarytanie to mieszanka Izraelitów, bo tylko nie wielka część została uprowadzona do Asyrii a na ich miejsce sprowadzono Asyryjczyków głównie do zarządzania. To mit rabiniczny, że wszystkie plemiona Izraela zostały uprowadzone i słuch o nich zaginął i teraz oni judajczycy mogą się szarogęsić. Wielu biblijnych Żydów ci to powie.W większej ilości Samarytanie to Izraelczycy starożytni.
Znaleziona Tora w jaskiniach Qumran była prawie identyczna z Torą samarytańską. A Tora rabiniczna posiada wiele zmian i skażeń w porównaniu do Tory z jaskiń Qumran. Jednak to Tora rabiniczna została narzucona światu ! a Samarytan zdziesiątkowano. Samarytanie nie wierzą w Tanach tylko ściśle w Pięcioksiąg Mojżesza. Większość proroków wywodziła się z Judy i niesprawiedliwie prorokowali w sprawie Izraela.

A teraz do przemyśleń: Za wyłudzenie błogosławieństwa za kradzież: Jakub musi się tułać u Labana służyć mu i pracować dla niego. W czasie podróży zmarła mu żona osierocając dzieci. Nie było żadnego z hańbienia córki Diny gdyż sama na wszystko się zgodziła. Za to synowie Jakuba wyrżnęli całe miasto kobiety i dzieci mimo, że mężczyźni obrzezali się do Boga Jakuba. Cała rodzina Jakuba popadla na 400 lat w niewolę w Egipcie. Dalej- parszywi bracia sprzedali z zazdrości swojego brata Józefa do Egiptu. Jakub stale go opłakuje. Jakub mówi faraonowi, "Nie było dobre moje życie" Choć na starość powiedział prawdę.

I teraz pytania:
Czy tak ma wyglądać wybraństwo Jakuba?=tułaczka morderstwa?
Na jakich ludzi wychował Jakub swoje dzieci=zazdrośników, morderców?
Miał wiele żon i nałożnic a one rywalizowały o niego a ich myśli były zazdrosne .
Stale chciał przechytrzyć Labana a nie myślał o ugodzie=złe myśli i emocje.

Jeżeli tak miało wyglądać wybraństwo Jakuba=Bożego sługi. To tak na prosty chłopski rozum nic tu nie pasuje.
Co jest jeszcze ciekawe w tym wszystkim. Izak się pyta podszywającego się pod Ezawa Jakuba już tak szybko wróciłeś z upolowaną zwierzyną dla mnie. Na to Jakub Twój Bóg pozwolił się ze wszystkim tak szybko uporać=nie cytuję dokładnie z biblii ale sens jest podobny.. Jakub mówi Twój Bóg, a nie nasz Bóg. To w jakiego Boga wierzył Jakub? On nie wierzył w Boga Abrahama i Izaaka.


Zapomniałem się gościu podpisać Randap
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Randap
Gość


PostWysłany: Śro 21:10, 25 Sty 2017    Temat postu:

A wiecie dlaczego Izraelczycy chcieli, żeby Bóg namaścił im króla?
Otóż prorok Samuel nie był taki różowy jak się mówi. Wbrew prawu namaścił swoich synów na sędziów Izraela. Tego mu nie było wolno. A jego synkowie sądzili lud za łapówki. Dlatego ludzie mieli tego dość i chcieli tak jak w ościennych krajach, żeby król ich sądził, mieli nadzieję, że będzie sprawiedliwie.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Czw 9:52, 26 Sty 2017    Temat postu:

Dla mnie Randap Stary Testament zawsze był trudny i niezrozumiały. Zadawałem sobie pytanie czy Bóg jest dobry? Stary Testament wręcz ocieka krwią, podstępem, zazdrością,intryganctwem,sodomią.

Piszą nam o dobrym miłującym Bogu, a z drugiej strony ten dobry miłujący Bóg każe mordować całe miasta włączając w to kobiety i dzieci.
Czy ten miłujący Bóg nie ma innych metod perswazji, bardziej ludzkich, humanitarnych. Ten Starotestamentowy Bóg bardziej wygląda na mściwego despotę rządnego krwi.

Inaczej przedstawia się sprawa Boga o którym uczył nas Jezus. Ten Bóg nie żąda zabijania, każe miłować bliźnich i nadstawić drugi policzek. Wydaje mi się, że to jakiś inny Bóg. Nie Bóg Żydów ze Starego Testamentu.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pią 15:13, 27 Sty 2017    Temat postu:

Dziwne to "wybraństwo" Historia naznaczona wojnami, wysiedleniami, tułaczką. Cały czas spory o władzę. Królowie zabijali swych synów a synowie swych ojców-królów.

Zabijano proroków oddawano się rozpuście.

Działo się tak bez przerwy z pokolenia na pokolenie. Biblia nas o tym najlepiej informuje.

Natomiast na wszystkich forach żydowskich i fejsbukach, tworzy się mit wielkiej etyki"wybranych".

Chrześcijaństwo wszystko zawdzięcza Judaizmowi i podobno wzoruje się na etyce Judaizmu. Taki fałszywy obraz się tworzy na tych żydowskich forach.

Natomiast Chrześcijaństwo Jezusowe to ogień i woda z naukami judaistycznymi. Najlepiej wyraził to Jezus w swoim kazaniu, a na końcu ogłosił wniosek, diabła macie za ojca.

Jak najdalej od tego "wybraństwa", wiecznych mordów, sodomii i rozpusty.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 21:39, 30 Sty 2017    Temat postu:

klucz do wolnosci napisał:
Człowiek prawdziwie wolny nie traci czasu i energii na wyrażanie destrukcyjnych poglądów i ocen otaczających go ludzi i rzeczywistości, lecz proponuje konstruktywne rozwiązania pozwalające osiągnąć wolność ze wszystkimi pozytywnymi następstwami, jakie ona niesie, gdy jest prawdziwa.

Randap, Gosciu, wzglednie Goscie jesli jest was wiecej,
...trzymajac sie mysli przewodniej tego watka wypadaloby porozmawiac o konstruktywnych rozwiazaniach... w koncu chcemy chyba osiagnac wolnosc?
...co, waszym zdaniem, nalezalo by robic, aby wyrwac sie z tego blednego kola, -z kola samsary, -ze szpon szatana, -czy jeszcze jakby to nazwac...
...odwrocmy moze kierunek, w jakim podaza ta nasza rozmowa...

...serdeczne pozdro, gg Wesoly
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 10:49, 31 Sty 2017    Temat postu:

Gosc napisał:
Randap podoba mi się twój styl. Trzeba nazywać rzeczy twardo po imieniu.
Uważam że historia się nie zmieniła, zawsze garstka władców i kapłanów rządziła. Do tego były im potrzebne religie i zastraszanie mękami piekielnymi.

Obserwując karty historii żaden mistycyzm tego tez nie zmienił i nie zmieni. Ludzie, żeby utrzymać swoje miliardowe bogactwa i władzę nie cofną się przed niczym, Władza i pieniądze zmieniają ludzi. Dlatego ten stan rzeczy panujący od początku ludzkości się nie zmieni. Wojny były i będą.
Pozdrawiam.

...a moze warto by porozmawiac, jak kazdy z nas odnosi sie do przeslan mistycyzmu, -do coraz powszechniej odkrywanych tajemnic Wszechswiata? ...jakim plynacym z tego pokusom jest w stanie stawic czola? ...czy w ogole jest gotow, aby zaczac sie nimi (tymi tajemnicami) zajmowac bez grozby podazenia w slady tych innych?? ...w ogole gdzie i czym sa zagrozenia???

gg Wesoly
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Randap
Gość


PostWysłany: Wto 20:32, 31 Sty 2017    Temat postu:

Posłuchajcie na Youtube Romka Nachta. On wygłasza "cudowne" recepty.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Sob 21:23, 11 Mar 2017    Temat postu:

Randap napisał:
Posłuchajcie na Youtube Romka Nachta. On wygłasza "cudowne" recepty.


Romek Nacht to psycholog-kretyn. Wierci w umysłach i nic więcej. Jego konkluzja brzmi- są panowie i poddani w skrócie niewolnicy. Tak zaprojektowany jest ten świat, według Romka-syjonistycznego Chazara. I trzeba się z tym pogodzić. Bo Romek Chazar wam to mówi.
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 20:45, 12 Mar 2017    Temat postu:

Gosc napisał:
Randap napisał:
Posłuchajcie na Youtube Romka Nachta. On wygłasza "cudowne" recepty.


Romek Nacht to psycholog-kretyn. Wierci w umysłach i nic więcej. Jego konkluzja brzmi- są panowie i poddani w skrócie niewolnicy. Tak zaprojektowany jest ten świat, według Romka-syjonistycznego Chazara. I trzeba się z tym pogodzić. Bo Romek Chazar wam to mówi.


hmmm.....

...gdyby to rozkminiac w wibracji tego watka, -tego fragmentu z jego poczatku;
klucz do wolnosci napisał:
Człowiek prawdziwie wolny nie traci czasu i energii na wyrażanie destrukcyjnych poglądów i ocen otaczających go ludzi i rzeczywistości, lecz proponuje konstruktywne rozwiązania pozwalające osiągnąć wolność ze wszystkimi pozytywnymi następstwami, jakie ona niesie, gdy jest prawdziwa.

...to do jakiego wniosku moznaby dojsc?
...w jaki sposob te jego wkretki wykorzystac?
...a moze lepiej spytac w jaki sposob je wykorzystac? ...by na przyklad odwrocic wektor ich dzialania?? Confused

gg Wesoly
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Nie 22:30, 12 Mar 2017    Temat postu:

Anonymous napisał:
Randap napisał:
Posłuchajcie na Youtube Romka Nachta. On wygłasza "cudowne" recepty.


Romek Nacht to psycholog-kretyn. Wierci w umysłach i nic więcej. Jego konkluzja brzmi- są panowie i poddani w skrócie niewolnicy. Tak zaprojektowany jest ten świat, według Romka-syjonistycznego Chazara. I trzeba się z tym pogodzić. Bo Romek Chazar wam to mówi.


...a moze by spytac; czy skoro RN jest "psychologiem-kretynem", czy to oznacza, ze psychologia jako taka jest kretynska?

...byc moze odpowiedz na to pytanie mogla by otworzyc nam droge do dalszej rozmowy? Confused

gg Wesoly
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Pon 10:40, 13 Mar 2017    Temat postu:

...oczywiscie ja w zadnym wypadku nie identyfikuje sie z postacia RN, jest mi ona jak narazie zupelnie obojetna... pisze "narazie" dlatego, ze jeszcze nie dotarlem do jego nagran, -wibracji jego wypowiedzi... we Wszechswiecie nie ma przypadkow i byc moze jest to na obecna chwile najlepsze rowiazanie; abym kierowal sie jedynie Waszymi uwagami na ich temat...

...byc moze wobec tego mojego malego wyjasnienia moje powyzsze pytanie:
Cytat:
...a moze by spytac; czy skoro RN jest "psychologiem-kretynem", czy to oznacza, ze psychologia jako taka jest kretynska?
nabierze innego znaczenia, -innego wymiaru, -innej wartosci?

gg Wesoly
Powrót do góry
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
GośćPostWysłany: Wto 16:21, 14 Mar 2017    Temat postu:

Gosc napisał:
Romek Nacht to psycholog-kretyn. Wierci w umysłach i nic więcej. Jego konkluzja brzmi- są panowie i poddani w skrócie niewolnicy. Tak zaprojektowany jest ten świat, według Romka-syjonistycznego Chazara. I trzeba się z tym pogodzić. Bo Romek Chazar wam to mówi.

klucz do wolnosci napisał:
Człowiek prawdziwie wolny nie traci czasu i energii na wyrażanie destrukcyjnych poglądów i ocen otaczających go ludzi i rzeczywistości, lecz proponuje konstruktywne rozwiązania pozwalające osiągnąć wolność ze wszystkimi pozytywnymi następstwami, jakie ona niesie, gdy jest prawdziwa.


...mysle sobie, starajac sie pozostac w wibracji tego watka, ze wedlug przeslania "Klucza do wolnosci" lepiej sie przekazami RN nie zajmowac, gdyz moze to doprowadzic do pewnej synchronizacji, a co za tym idzie do wspolwyrazania z nim jego destrukcyjnych pogladow... wyglada to mianowicie na strate czasu i Energii... wychodze z zalozenia, ze pomiedzy okresleniami "kretynski" i "destrukcyjny" mozna mniej czy wiecej postawic znak rownosci...

...no ale czy w oparciu o nie, -o te wypowiedzi mozna doprowadzic do propozycji konstruktywnych rozwiazan pozwalajacych osiagnac wolnosc...? ...czy mozna to cale wiercenie jakos przeobrazic?

Gosciu, co myslisz na ten temat?

gg Wesoly
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum www.machsom.fora.pl Strona Główna -> Nasza czytelnia (ogolnodostepna) / Rozmowy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin